Untitled Document
"CIASTECZKOWA" POLITYKA KLUBU SNU
ciasteczko.jpegPrzez korzystanie z serwisu internetowego udostępnianego w domenie klubsnu.pl („Serwis”) wyrażana jest zgoda na instalację ciasteczek na urządzeniu końcowym osoby logującej się do Serwisu („Użytkownik”) oraz wykorzystywanie ciasteczek przez Klub SNU zgodnie z niniejszą Polityką. Zgoda jest wyrażana za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Jeżeli Użytkownik nie zgadza się na wykorzystywanie przez Klub SNU ciasteczek, powinien zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania Serwisu. O celu używania ciasteczek przez Klub SNU dowiesz się więcej tutaj.

TURNIEJ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI # EDYCJA II

Turniej Odzyskania Niepodległości - II Edycja - 2009
TON II EDYCJA 2009
 
TURNIEJ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI II EDYCJA
28-29 LISTOPADA, HALA GOSIR KONSTANCIN JEZIORNA 
 
Organizator rozgrywek - Klub Sportowy Szkoły Sióstr Niepokalanek „Ursynów Warszawa” Patronat – Dyrektor Prywatnej Szkoły Sióstr Niepokalanek. Cel nadrzędny rozgrywek - szerzenie idei patriotyzmu wśród młodego pokolenia Polaków, poprzez zachowanie wysokiej kultury podczas turnieju, właściwe wysławianie się podczas rozgrywek oraz wykazywania troski o pomyślność i dobre imię naszej ojczyzny tj. dbanie o symbole narodowe, takie jak godło i flaga i hymn poprzez odśpiewanie hymnu państwowego przed rozpoczęciem turnieju przez piłkarzy wszystkich kategorii wiekowych.
• • •
Cel sportowy turnieju - wyłonienie mistrza II EDYCJA TURNIEJU ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI (TON) w piłce nożnej w trzech kategoriach wiekowych chłopców urodzonych po 1 styczna 1997 roku oraz dziewcząt urodzonych po 1 stycznia 1997.Inne cele - promocja idei uczniowskich klubów sportowych i amatorskich klubów sportowych, oraz reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjalnych poprzez wychowanie przez sport i propagowanie zdrowego trybu życia, popularyzowanie idei fair play w sporcie w oparciu o wartości chrześcijańskie oraz aktywizację środowisk lokalnych. Miejsce rozgrywek - hala sportowa GOSIR w Konstancinie Jeziorna przy ul. Żeromskiego 15. Obsada TON - 8 zespołów w każdej kategorii wiekowej (razem 32 zespoły).
• • •
Piłkarzyki (rocznik 2001-2002) – 28 listopada 2009 r. – sobota - godz. 930-1430; Orliki (rocznik 1999-2000) – 28 listopada 2009 r. – sobota - godz. 1430-1930; Dziewczynki (rocznik 1997-1998) – 29 listopada 2009 – niedziela - godz. 9.30-14.30; Młodziki (rocznik 1997-1998) – 29 listopada 2008 – niedziela - godz. 14.30-19.30; Turniej Odzyskania Niepodległości rozegrany został w weekend 28 i 29 listopada.
• • •
Rozgrywki każdej kategorii wiekowej poprzedzone były losowaniem drużyn do grup A i B. Losowanie prowadził 20 minut przed rozpoczęciem turnieju, Sędzia Główny Zawodów z udziałem opiekunów drużyn. Po losowaniu Pan Tomasz Grzywna, Prezes KS SSN UW, witał przedstawicieli Patrona Turnieju ze Szkoły Sióstr Niepokalanek, piłkarzy poszczególnych kategorii oraz rodziców i gości.
• • •
Po przywitaniu drużyn odśpiewany był przez piłkarzy i kibiców „Mazurek Dąbrowskiego”. Każdorazowo otwarcia Turnieju dokonywała po słowie wstępnym dotyczącym historii naszej Ojczyzny, Dyrektor Szkoły Sióstr Niepokalanek s. Leonarda. Drużyny na plac gry wprowadzał sędzia Marcin, który mimo wielu spotkań sędziował sprawiedliwie i z humorem i do końca rozgrywek nie popełniał błędów.
• • •
Po grach grupowych cztery drużyny w każdej kategorii przechodziły do fazy finałowej. Ostatnie mecze to mały finał – o trzecie miejsce i duży finał o pierwsze miejsce.
• • •
Na zakończenie Turnieju poszczególnych kategorii wiekowych zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Wszystkie drużyny biorące udział w TON otrzymały dyplomy. Pierwsza trójka w każdej kategorii otrzymała dodatkowo puchary, medale i nagrody rzeczowe.
• • •
Turniej zorganizowano przy pomocy dofinansowania Dzielnicy Ursynów Miasta Stołecznego Warszawy (Wydział Sportu i Rekreacji).
• • •
W turnieju Odzyskania Niepodległości w każdej kategorii wiekowej przyznane zostały następujące wyróżnienia indywidualne w poszczególnych kategoriach: Najlepszy Bramkarz TON, Najlepszy Napastnik TON, Król Strzelców TON. Oraz najważniejsza - Piłkarz FAIR PLAY. Za zdobycie tych tytułów piłkarze zostali wyróżnieni indywidualnie statuetkami.
• • •
Nagrody wręczała s. Gabriela- Przełożona Klasztoru w Warszawie, S. Leonarda – Dyrektor Szkoły Sióstr Niepokalanek, s. Edyta – Wicedyrektor Szkoły Sióstr Niepokalanek oraz s. Antonia.Wyniki rywalizacji poszczególnych kategorii rozegranego Turnieju Odzyskania Niepodległości przedstawione są w tabelach wyników (poniżej pliki do pobrania). Również w tabelach podana jest obsada TON oraz podane są nazwiska piłkarzy wyróżnionych indywidualnie.
 
 
 
Partnerzy Klubu SNU
 
 
 
 

Autorskie prawa majątkowe do wszystkich zdjęć zamieszczonych w serwisie Klubu SNU przysługują ich autorom. Autorami zdjęć i filmów w serwisie Klubu SNU są w większości wypadków Rodzice naszych podopiecznych, którzy wyrazili pisemną lub ustną zgodę na wykorzystywanie prac z wizerunkami ich dzieci w celach informacyjnych oraz realizowania przez Klub SNU  celów statutowych. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia lub filmu - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjęć i filmów pochodzących z serwisu www.klubsnu.pl w celach komercyjnych, w tym reklamowych i marketingowych, jest zabronione. Publikacja lub kontekst wykorzystania zdjęcia lub filmu nie może naruszać dobrego imienia Klubu SNU oraz Szkoły Sióstr Niepokalanek im. Bł. Marceliny Darowskiej na Ursynowie w Warszawie. Korzystająca ze zdjęcia osoba zobowiązana jest we własnym zakresie uzyskać stosowne zezwolenie na rozpowszechnianie wizerunku, o ile jest ono wymagane przepisami prawa. Klub SNU ani Szkoła  Sióstr Niepokalanek im. Bł. Marceliny Darowskiej na Ursynowie w Warszawie nie ponoszą w takim przypadku odpowiedzialności za rozpowszechnianie wizerunku przez osobę korzystającą ze zdjęcia czy filmu, zarówno wobec tej osoby, jak i osoby (osób), której wizerunek bezprawnie rozpowszechniono.
Klub SNU został założony przez zgromadzenie zakonne w Szkole Sióstr Niepokalanek nr 6 im. Bł. Marceliny Darowskiej i od nazwy tego zgromadzenia czerpie własną (SNU = Siostry Niepokalanki Ursynów). Szkoła powstała na Ursynowie w 2001 roku, natomiast Klub powstał pod koniec 2007 roku (data rejestracji) z inicjatywy pana Andrzeja Wrony. Od początku swej działalności edukacyjnej, Szkoła zaistniała z dużym powodzeniem na sportowej mapie nie tylko dzielnicy Ursynów, ale całej Warszawy, dzięki sukcesom naszych sportowców. Do dyscyplin, w których nasi uczniowie i uczennice uzyskują najlepsze wyniki należy zaliczyć: piłkę nożną, tenis stołowy, piłkę siatkową, pływanie i biegi.
 
Celem Klubu jest organizowanie, rozwijanie oraz upowszechnianie różnych form kultury fizycznej, wychowanie przez sport i propagowanie zdrowego trybu życia, popularyzowanie idei "fair play" w sporcie, w oparciu o wartości chrześcijańskie. Poprzez organizację imprez sportowych pragniemy wpajać najmłodszemu pokoleniu Polaków ideę szerzenia pokoju na całym świecie, ideę patriotyzmu oraz troskę o pomyślność i dobre imię naszej ojczyzny. W swojej działalności sportowo -wychowawczej dążymy również do integracji środowisk lokalnych. Słowa Jana Pawła II "Sport jest przede wszystkim darem Bożym" stały się naszym mottem przewodnim.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pozdrowienia z obozu sportowego w Łasku smiley